Projektlabor

Projektlabor

A labor célja helyet és eszközöket adni a hallgatók kreativitásának! A laborban többféle technológia is helyet kapott.

Egyik fő profil, a mára megkerülhetetlen elektronikai eszközök építése. Minden rendelkezésre áll ami például egy mikrovezérlő projekt megvalósításához szükséges, szerszámok, labortápok, multiméter, oszcilloszkóp ami csak kellhet.

A laborban jelenleg az egyik legelterjedtebb additív gyártástechnológia is jelen van, az FDM 3D nyomtatás. Ezzel a technológiával a hallgatók lehetőséget kapnak, hogy a projektjeikhez szükséges prototípusokat elkészítsék, ezáltal a projekt, illetve a szakdolgozat költségeit is alacsonyabbra tervezhetik.

Az laborban nem csak teljesen új ötleteket megvalósítására van lehetőség, a HP strukturált fényes 3D scanner segítségével meglévő alkatrészek digitalizálása is megoldható, ezzel gyorsítva a reverse engineering folyamatokat.

Mint minden modern K+F terület, úgy ez a labor sem nélkülözi a robotokat. A uArm oktatási robotkarral egybekötött szállítószalag kiváló platform a robotokkal történő anyagmozgatási problémák modellezésére.

Itt kapott helyet a Ficher Factory Simulation gyártó sor szimuláló egység is. Ennek a célja, egy fiktív gyártási folyamaton keresztül a gyártási logisztika, és automatizálási feladatok bemutatása. Mivel az eszköz nem rendelkezik saját vezérlővel a kihívás hallgatókra vár.